korvit.eu

Polak 04.03.2021

Co to jest dochodzenie w sprawie awarii?

Polecane: Nitecki Andrzej

Znaczenie słów "badanie wypadków" i odnoszące się do badania wypadków będących ich skutkami zmieniało się na przestrzeni lat. Mamy do czynienia z definicją słowa "wypadek" w Kodeksie karnym w art. 921 Polskiej Normy (Dz. U. Nr 75, poz. 105), a definicją słowa "wypadek drogowy" w Kodeksie Postępowanie karne (Dz.U. Nr 75, poz. 103).

Terminy "wypadek" i "droga", a także wyrażenia "badanie wypadku" i "rekonstrukcja wypadku" są zdefiniowane w ten sam sposób. W przypadku pierwszego użycia brane są pod uwagę następujące fakty:

  • przyczyną wypadku jest uszkodzenie drogi,
  • przypisani są specjaliści, np. testy drogowe,

miejsce wypadku jest przygotowane, łącznie z uszkodzeniem, rodzajem i lokalizacją przyczyn oraz możliwymi uszkodzeniami.

Badacze wypadków są w stanie poradzić sobie z obydwoma rodzajami wypadków. Wystarczy, że mają doświadczenie w prowadzeniu takich dochodzeń, mając do czynienia z wypadkami drogowymi i lotniczymi. To najlepszy sposób na ich poznanie, zwłaszcza jeśli nie masz konkretnego doświadczenia w tej dziedzinie, ale jesteś nią niezwykle zainteresowany. Badacze wypadków są zwykle podzieleni na 3 grupy (drogowe, lotnicze i morskie).

Trzy rodzaje badaczy wypadków (drogowych, lotniczych i morskich).

Badacze wypadków drogowych są w stanie przeprowadzić zarówno badania terenowe, jak i na miejscu zdarzenia, aby określić przyczynę wypadku. Koncentrują się przede wszystkim na identyfikacji możliwego zanieczyszczenia dróg i powietrza z możliwym zagrożeniem pożarowym. Wykonują niezbędne przeglądy instalacji drogowych, oczywiście oprócz standardowych badań pojazdów, takie jak tzw. Przednie, hamowanie czy hamowanie awaryjne. Prowadzą również badania ruchu przy użyciu specjalnych urządzeń, takich jak urządzenia kolizji, wibracji czy rekonstrukcji wypadków drogowych. W przypadku badaczy katastrof lotniczych starają się określić możliwość ewentualnej utraty elementów konstrukcyjnych. Na przykład w razie kolizji lub wypadku lotniczego decydują się zbadać możliwość wystąpienia uszkodzeń na drodze startowej lub podobnych uszkodzeń.

Śledczy to wyspecjalizowana osoba. Używa różnych technologii, aby uzyskać przydatne informacje. Wykonując testy sprawdza bezpieczeństwo instalacji, sprawdza i identyfikuje możliwe uszkodzenia różnego typu instalacji, a także uszkodzenia w wypadkach komunikacyjnych.

Więcej informacji na temat rodzajów dochodzeń w sprawie wypadków można znaleźć na stronie internetowej Association of Crash Investigators.

Polecane: Katalog stron WWW

Tagi: wypadków badania wypadek instalacji badacze wypadku instalacji i urządzeń służących ochronie środowiska instalacji co instalacji elektrycznej instalacji odgromowej instalacji gazowej instalacji fotowoltaicznych instalacji hvac