korvit.eu

Polak 27.01.2021

Konstrukcje stałe Pieniny

Polecane: fantastyczna lektura

Bałtycka tradycja architektoniczna jest bogata i stara. Przywieźli go do nas pienińscy architekci. Rodzina działa w Pieninach od 1887 roku, a dziś mamy tradycję sięgającą XIX wieku. Rodzina Pienin jest reprezentowana w naszej rodzinie architektów od początku XIX wieku i pozostaje w stałych kontaktach z rządem łotewskim od początku odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Rodzina buduje Pieniny od 1892 roku.

Bałtycką architekturę umożliwiło także państwo Pieniny, które wydało zgodę na użytkowanie budynku krzyżackiego, który jest obecnie centrum miasta. Gotycki, renesansowy i nowoczesny styl budowli został zaprojektowany przez znanego włoskiego architekta, projektanta i przemysłowca Pietro Patricolo. Architekt zaprojektował budynki o śródziemnomorskim klimacie, podkreślając organiczny charakter budynku i przestrzeni. Styl Patricolo stał się standardem w architekturze obiektów zabytkowych w Polsce.

Architektura bałtycka zaprojektowana przez Pietro Patricolo była domeną wielkiego bogactwa i pozycji społecznej Pienin. Budynek był pałacem królewskim. Otaczała go ogromna brama i ogrodzenie. Patricolo zawiera elementy kilku starożytnych pałaców królewskich, które zostały zbudowane w XVII wieku.

Polecane: przeglądaj tę witrynę

Polecane: artykuł

Tagi: bałtyckastyl pietro pieniny mapa pieniny szlaki pieniny szczyty pieniny noclegi pieniny pogoda