korvit.eu

Polak 31.01.2021

Zalety korzystania z konta

Polecane: Ogłoszenia w internecie

Gdy mamy już tradycyjne konto bankowe, można zdecydować się na dodatkowy typ konta. Jest to niewątpliwie konto internetowe, ale w prostszej wersji oznacza również konto darmowe.

Co może nam dać konto internetowe?

Konto bankowe online jest z nich najwygodniejsze, ponieważ daje nam możliwość wypłaty z niego w dowolnym momencie. Konto umożliwia również wykonywanie przelewów praktycznie bez wychodzenia z domu. Możliwości są nie tylko teoretyczne, ale praktycznie jest to najwygodniejszy sposób otwarcia nowego konta bankowego. Często zdarza się, że klient operuje już w innej walucie niż PLN, a następnie chce wymienić określoną kwotę w tej walucie na PLN. Po wykonaniu przelewu otrzymuje z konta nową, niewypłaconą kwotę.

Zaletami konta internetowego jest również anonimowość danych przechowywanych na serwerze, możliwość otwierania i zamykania kont w dowolnym momencie, a także przelewanie środków z jednego konta na drugie.

Poufność danych osobowych

Dzięki wykorzystaniu danych osobowych mamy możliwość uzyskania np. listy numerów klientów oraz danych teleadresowych instytucji, w której miał miejsce zakup czy też wykaz środków przelanych w danym okresie. Dane te dostarcza dostawca usług internetowych (SIBUS), który za zgodą klienta zmusza instytucję do ich udostępnienia podmiotom trzecim. Jest to ochrona zapewniana przez prawo i jest obowiązkowym elementem korzystania z konta.

Tagi: praktycznie dowolnym internetowe kwotę osobowych kontakt simon kontakt t-mobile konta google logowanie kontakt dhl kontakt allegro konta użytkownika